دیدار صمیمانه کارمندان و اساتید دانشگاه به مناسبت نوروز ۹۶

By فروردین ۱۵, ۱۳۹۶معاونت اداری و مالی

در اولین روز کاری سال ۱۳۹۶ مراسم دیدار عیدانه دانشگاهیان دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم دکتر بصیری، رئیس دانشگاه، ضمن عرض تبریک سال جدید از تلاش و زحمات خالصانه اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی دانشگاه در سال گذشته تقدیر و تشکر نموده و آرزو کردند سال جدید سالی همراه با موفقیت های بیشتر برای همگان، علی الخصوص در عرصه دانشگاهی برای دانشگاه دامغان باشد.
دکتر بصیری عنوان کرد در سال گذشته علیرغم مشکلاتی که دانشگاه پیش رو داشت، توانسته در بسیاری از زمینه ها موفقیت هایی نیز کسب نماید، که یکی از آنها ارتقاء شاخص نسبت اعضای هیأت علمی به غیر هیأت علمی است که می تواند زمینه ساز تبدیل وضع اعضای غیر هیأت علمی را فراهم آورد، افزود: در سال ۹۵ با لطف خدا و همکاری دانشگاهیان دانشگاه دامغان در برخی از شاخص های کیفی مانند ارتقاء تعداد اعضای هیأت علمی به غیرهیأت علمی و همچنین شاخص هرم اعضای هیأت علمی پیشرفت خوبی داشتیم که نمونه آن ارتقاء چهار نفر از همکاران به مرتبه استادی است و امیدواریم در سال جدید بتوانیم هیأت ممیزه مستقل داشته باشیم.
وی در ادامه با اعلام این خبر که در بخش مالی هم با عنایت به سفر هیأت دولت در اوایل سال ۹۵ بودجه تملک سرمایه ای دانشگاه تخصیص ۱۰۰ درصدی داشته و رشد مناسبی در بودجه های جاری و عمرانی در سال ۹۶ خواهیم داشت، اظهار امیدواری کرد، پروژه های عمرانی نیمه تمام دانشگاه در سال جاری به بهره برداری برسد.
ریاست دانشگاه دامغان با اشاره به شعار سال ۱۳۹۶ که توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، نامگذاری شده است، افزود: باید دقت داشت که منظور از اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصادی است که کشور در کنار رشد آن از آسیب پذیری آن نیز بکاهد.
وی با توجه در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها از دانشگاهیان دانشگاه دامغان، خواستار آن شد که در حد توان زمینه حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای را فراهم آورند.
دکتر عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه دامغان، در پایان ضمن آرزوی سالی پر از موفقیت و کامیابی برای همه اساتید، کارمندان و دانشجویان، تأکید کردند، در سال جدید بر مدیریت منابع توجه ویژه ای شود تا بتوان به نقطه ای برسیم که بخشی از هزینه های دانشگاه، از درون دانشگاه تأمین شود و همواره منتظر کمک دولت نباشیم.
در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد فدایی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن فرخنده خواندن تقارن ماه رجب با آغاز سال جدید و تبریک هردوی این ایام، سفارش به استفاده از فرصت ماه رجب و دوستی ها و همدلی های آغاز سال کرد.
در پایان دکتر سید محمدرضا میرسید، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن تبریک آغاز سال جدید از اهتمام ویژه آن معاونت نسبت به ایجاد شور و نشاط در دانشگاهیان با برگزاری و هدایت مراسم مختلف سخنرانی جهت روشنگری و ایجاد حضور حداکثری در انتخابات آتی خبر داد و از همه دانشگاهیان درخواست کرد تا در این امر خطیر به کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی بیایند.

Leave a Reply