افتتاح مجموعه ورزشی شقایق دانشگاه دامغان

افتتاح مجموعه ورزشی شقایق دانشگاه دامغان

مجموعه ورزشی شقایق دانشگاه دامغان روز پنجشنبه ۹۶/۶/۹ با حضور دکتر حسین عسگریان ابیانه، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر رخشانی مهر، مدیرکل طرح های عمرانی وزارت متبوع، مهندس عبدالحسینی، مدیرکل اداری و مالی وزارت متبوع، ابوالفضل حسن بیکی، نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استان، شهرستان و دانشگاه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر عبدالعلی بصیری، رئیس دانشگاه دامغان در این مراسم گفت: مجموعه ورزشی شقایق در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع، ۸۰۰ متر مربع زمین اصلی و ۴۰۰ متر مربع زمین جانبی و شامل سالن های فوتسال، والیبال، بدنسازی و… است که برای ساخت و تکمیل آن یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل کمک های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و درآمدهای دانشگاه دامغان تأمین و تجهیز شده است.
دکتر عبدالعلی بصیری تصریح کرد: سه پروژه عمرانی دانشگاه دامغان در زمینه های آموزشی و کمک آموزشی شامل ساختمان دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده زیست شناسی و سالن همایش ها نیز در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در حال تکمیل است و امیدواریم این تعداد پروژه عمرانی دانشگاه دامغان تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.
رئیس دانشگاه دامغان از ظرفیت یک هزار و ۳۰۰ نفری پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید (۹۷-۹۶) در این دانشگاه خبر داد.
دکتر حسین عسکریان ابیانه امروز در مراسم افتتاح سالن ورزشی شقایق دانشگاه دامغان در استان سمنان، گفت: بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امسال ۸۵ هزار میلیارد ریال است که برای بیش از ۲۰۰ مرکز دانشگاهی و آموزش عالی که دارای چهار میلیون دانشجو هستند، اختصاص یافته است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: با توجه به حجم بالای فعالیت این وزارتخانه، این نیاز احساس می شود که بودجه این وزارتخانه در سال ۹۷ به بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد ریال افزایش پیدا کند.
عسکریان ابیانه گفت: ۱۲۲ طرح عمرانی بزرگ و کوچک به میزان ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع در دانشگاه های کشور در حال ساخت و تکمیل است. شهرداری ها مکمل دانشگاه ها و آموزشگاه های علمی در کشور هستند که می توانند با کمک به این مجموعه های علمی برای افزایش فرهنگ و دانش شهرهای خود نقش به سزایی داشته باشند. در سال گذشته بسیاری از شهرداری ها، بخش اعظمی از بدهی های خود را صرف آموزشگاه های علمی کردند.
همچنین در این مراسم، ابوالفضل حسن بیکی، نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبار پیش بینی شده برای وزارت علوم در سال ۱۳۹۶، گفت: باید برای توسعه کمی دانشگاه ها برنامه ریزی کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به امنیت پایدار کشور ایران در میان کشورهای منطقه اشاره کرد و یکی از دلایل اصلی آن را سطح بالای سواد در کشورمان دانست و گفت: ایران همسایه ۱۵ کشور است که آمریکا در تمام این کشورها حضور و تاثیر در حاکیمت آنها دارد، اما حتی نقاط صفر مرزی کشور هم امنیت دارد که نشان دهنده فرهنگ بالای ملت است که حاضر نیستند دست در دست آمریکا دهند و این موضوع از طریق رشد فرهنگی توسط آموزش عالی اتفاق افتاده است.امروز در نقطه مقابل ایران مشاهده می نماییم که کشورهای منطقه همچون عراق حتی از امنیت ثانیه ای برخوردار نیستند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگر سخنان خود، ضمن اشاره به اینکه در برخی از رشته ها شاهد تورم فارغ التحصیل هستیم، گفت: با توجه به اینکه اکثر بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند باید تلاش کرد رشته هایی که موجب ایجاد اشتغال بیشتر برای فارغ التحصیلان می شود، ترویج یابند.
لازم به توضیح است که در حاشیه این دیدار، میهمانان به همراه مدیران دانشگاه، از پروژه های در حال ساخت دانشگاه، بازدید کردند.

Leave a Reply